Джейден Кокс — американський борець вільного стилю, чемпіон світу, олімпійський медаліст та активний популяризатор психічного здоров’я.

Нещодавно Джейден відверто розповів про подолання депресії і часткову втрату слуху в подкасті «Олімпійський канал».

Перегляньте ресурси на порталі Athlete365, які допоможуть вам залишатися #MentallyFit.


Так, зовні здається, що моє життя вдалося, що в мене є все. Але від депресії не застрахований ніхто.

Джейден Кокс

Я боровся з депресією протягом усього життя/кар’єри

Думаю, ця проблема знайома кожному, хто живе активним життям… Усе відбувається так швидко, що іноді дуже важко знайти час, щоб зупинитись та подбати про себе. Часто ми мимоволі ховаємо у підсвідомості те, на що слід звернути увагу, а потім це «ховає» нас.

З цим важко жити, тому що ці думки та почуття — це тягар, який тягне тебе вниз. Тому я вважаю, що кожний пережитий день — це вже перемога.

Люди дивляться на мене і бачать хлопця в непоганій спортивній формі, учасника світових чемпіонатів та Олімпіади, і мені доводиться підтримувати цей образ. Так, зовні здається, що моє життя вдалося, що в мене є все. Але від депресії не застрахований ніхто.

Відверто і публічно обговорюючи цю тему, мої особисті проблеми, психотерапію, я говорю усім, хто слухає: ви заслуговуєте на хороше життя. Вам не потрібно бути кимось іншим. Ви прекрасні. Ви здатні усе пережити. Це меседж, який я хочу передати людям.

Втрата слуху

Я досі не знаю, як це почалося. Лікарі вважають, що втрата слуху була спадковою, оскільки мій батько від народження був глухим на праве вухо, а я почав втрачати слух у лівому вусі на другому курсі коледжу.

Через це я відчував запаморочення і не міг підніматися ліфтом або сходами — здавалося, ніби світ навколо рухається. Це викликало в мене справжню паніку.

Мій студентський наставник записав мене на заняття з американської мови жестів (ASL), і я почав її вивчати. Це стало величезною частиною мого життя.

Вчителька з ASL була для мене неймовірним мотиватором, тому що почала втрачати слух у 23 роки, але не здалася. Бачити, що це можливо, що можна жити чудовим життям, спілкуватися, слідкувати за музикою і отримувати від неї задоволення, незважаючи ні на що, — це неймовірно надихало.

Планую повернутися до створення відео на мові жестів в моїх акаунтах Instagram і Twitter. Раніше я часто знімав такі відео, оскільки хотів, щоб про це дізналися якомога більше людей. Мова жестів здається мені дуже красивою, і я вдячний, що в моєму житті були люди, які допомогли мені приборкати внутрішній хаос.

Я навіть зробив татуювання на лівому передпліччі з фразою «Якщо не зараз, то коли?» на мові ASL. Це запитання завжди мене мотивує.


Зараз я відчуваю приємне збудження, адже у минулому після тривалих перерв я повертався у спорт, сповнений неймовірною енергією та азартом. Я готовий показати себе, а також сповнений емоцій та вдячності за те, що можу це зробити.

Джейден Кокс

В очікуванні Токіо

Багато спортсменів готувалися до відбіркових випробувань, були психологічно та фізично готові взяти участь у змаганнях та потрапити в олімпійську збірну. Особисто для мене найважчим було зробити ментальний крок назад та заспокоїтися.

Тож я знімав стрес за допомогою читання та відпочинку. Зараз я відчуваю приємне збудження, адже у минулому після тривалих перерв я повертався у спорт, сповнений неймовірною енергією та азартом. Я готовий показати себе, а також сповнений емоцій та вдячності за те, що можу це зробити.

Послухайте Джейдена у подкасті «Олімпійський канал» та перегляньте ресурси на порталі Athlete365, які допоможуть вам залишатися #MentallyFit.