Він детально розповів про заходи, які вживає МОК з початку війни, зокрема з метою забезпечення чесності змагань, а також про санкції, застосовані проти осіб, винних у війні. Він також розповів про дилему, з якою зіткнувся весь олімпійський рух, оскільки не може вповні виконати свою місію – об ‘єднати весь світ у мирному змаганні. Завершаючи цю частину промови, він заявив наступне:

«Наша олімпійська місія не є політичною. Наша олімпійська місія є гуманітарною».

В рамках вступної промови президент Бах передав слово Сергію Бубці, члену МОК та президенту Національного олімпійського комітету (НОК) України, щоб той розповів останні новини щодо підтримки олімпійською спільнотою гуманітарної роботи, яка ведеться в Україні.

«Наприкінці лютого ВК (Виконавчий комітет) МОК прийняв рішення про створення фонду солідарності для допомоги олімпійській спільноті в Україні», – нагадав він. «Завдяки допомозі усіх вас, членів світової олімпійської спільноти, на цю мить фонду вдалося зібрати приблизно 2,4 мільйона доларів США.

«Сьогодні в різних куточках світу перебуває приблизно 3000 українських спортсменів та тренерів, яких ми продовжуємо підтримувати. Через фонд олімпійської солідарності ми вже надаємо фінансову підтримку 65 окремим проектам. Дякуємо МОК та світовій олімпійській спільноті», – сказав на завершення Сергій Бубка.

Далі президент Бах розповів про вражаючу реакцію усього світу на проведення Олімпійських ігор 2020 року в Токіо та зимових Олімпійських ігор 2022 року в Пекіні за безпрецедентних обставин. Він сказав:

«Ми отримали і досі отримуємо безліч листів та повідомлень від глав держав, лідерів у галузі бізнесу та культури, науковців, телерадіокомпаній, яким надано права на трансляцію Олімпійських ігор, основних партнерів, молоді та дітей зі словами подяки за те, що попри усі труднощі нам вдалося їх провести.

Далі він зазначив: «Ця реакція усього світу додала нам впевненості щодо майбутнього олімпійського руху». Президент навів лише декілька прикладів реалізації рекомендацій Олімпійського порядку денного на 2020 рік і наступні 5 років, спираючись на засади Олімпійського порядку денного на 2020 рік. «Ми можемо дивитися в майбутнє з позиції сили, чого ми раніше ніколи не могли зробити у наші невизначені часи», сказав він.

Повний текст промови можна прочитати тут.