Золота призерка Олімпійських ігор 2008 року в багатоборстві з США Настя Люкін вела з Олімпіади 2020 року в Токіо ефіри, присвячені проблемам психічного здоров’я.

Настя впевнена: спортсмени ніколи не повинні оцінювати себе за своїми досягненнями; розуміння цього надзвичайно важливе для вашого психологічного благополуччя.

На Олімпіаді 2020 року в Токіо було запроваджено гарячу лінію з питань психічного здоров’я, якою могли скористатися усі олімпійці та паралімпійці протягом Ігор і трьох місяців після їх завершення.

Піклування про ваше психічне здоров’я повинне бути пріоритетом протягом усієї вашої спортивної кар’єри — як у важкі періоди, так і в моменти успіху.


Піклування про ваше психічне здоров’я повинне бути пріоритетом протягом усієї вашої спортивної кар’єри — як у важкі періоди, так і в моменти успіху.

Настя Люкін

Безумовна любов

Я виросла в родині професійних гімнастів. Моя мама була чемпіонкою світу з художньої гімнастики, а тато завоював дві золоті та дві срібні медалі на Олімпіаді 1988 року в Сеулі. Мені пощастило — мій батько також був моїм тренером. Якщо хтось і допоміг мені морально підготуватися до Олімпійських ігор, то це мій тато. Він ділився зі мною своїм досвідом, адже знав, чого очікувати.

У нас була команда: я була спортсменом, тато — тренером, а мама була тим клеєм, що тримав нас разом. Окрім передачі досвіду, мама завжди нагадувала мені, що вони з татом любитимуть мене, незважаючи ні на що, і що їхня любов до мене не зміниться.

Дуже важливо пам’ятати, що вас не оцінюють за досягненнями і що вас завжди будуть любити і підтримувати, незалежно від ваших результатів на спортивній арені.

Способи подолання стресу

Окрім любові та підтримки родини, важливою частиною психологічної підготовки до Ігор була візуалізація. Я знову і знову прокручувала в голові свою програму. Також я багато читала. У готельному номері чи в кімнаті в олімпійському селищі я любила читати, щоб відволіктися від змагань.

Неможливо знати, що будеш відчувати на Іграх, доки на них не потрапиш, а ми, спортсмени, часто накручуємо себе. Читання допомагало мені переключити увагу на щось інше. Фізично я була готова до змагань; психологічно я намагалася зосередитися на поточному моменті і максимально розслабитися.

Зателефонуйте нам, ми готові допомогти!

Учасники Олімпійських та Паралімпійських ігор в Пекіні та члени їх оточення отримують безкоштовний доступ до конфіденційної гарячої лінії з питань психічного здоров'я. Служба працює цілодобово, на 70 мовах.
Не втрачайте зв’язку з собою

Кожен спортсмен мріє вигравати титули та золоті медалі, але не слід забувати, що ви також людина. Кожна людина повинна піклуватися про себе, про своє здоров’я. Це повинно бути на першому місці. Це не заважає вам працювати над досягненням своїх цілей, йти до своїх мрій. Головне — знайти баланс.

Важливо, щоб після закінчення змагальної діяльності ви відчували себе впевнено, повноцінною людиною, і знали, що попереду усе життя.

Щоб переглянути поради та ресурси з підтримки психічного здоров’я, знайдіть дописи з хештегом #MentallyFit.

Спортсмени-учасники Олімпіади 2020 року в Токіо можуть скористатися гарячою лінією допомоги з питань психічного здоров’я Mentally Fit протягом трьох місяців після завершення Олімпійських ігор. Ця безкоштовна і конфіденційна служба працює цілодобово, на 70 мовах.